Эрх бүхий радио, телевизийн жагсаалт Орон нутаг – Телевиз, суваг
ХХЗХ

Сонгуулийн сурталчилгаа нэвтрүүлэх мэдэгдэл хүргүүлэх эрх бүхий

телевизийн үйлчилгээ эрхлэгчдийн жагсаалт

 

Монгол Улсын их хурлын сонгуулийн тухай хуулийн 46 дугаар зүйлийн 46.11 заасны дагуу телевизийн эзэмшигч нь нэгээс илүү сувагтай бол зөвхөн үндсэн сувгийг жагсаалтад оруулсан. Мөн “Радио, телевизээр сонгуулийн сурталчилгаа нэвтрүүлэх, хяналт тавих журам”-ын 2.1-д заасны дагуу хүүхэд, теле-худалдааны төрөлжсөн суваг болон төлбөрт сувгийг жагсаалтад оруулаагүй болно.

 

Аймаг, сум болон алслагдсан дүүрэг: Телевиз, сувгийн тусгай зөвшөөрөл эзэмшигчид

Телевиз, сувгийн нэр

Тусгай зөвшөөрөл эзэмшигчийн нэр

Үйлчилгээний төрөл

Эзэмшлийн мэдээлэл

Хамрах хүрээ

 

Үүсгэн байгуулагч, хөрөнгө оруулагчийн нэр

Эзэмшлийн хувь

 

Архангай аймаг

 

1

Тамир ТВ

Мичид Ньюс ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Д.Сундуйжав

100

Эрдэнэбулган сум

 

2

АВ ТВ

Ар Би Эм Ти ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

О.Амарзаяа

100

Эрдэнэбулган сум

 

Баян-Өлгий аймаг

 

3

Дербес ТВ

Дербес ХХК

Мэдээ мэдээллийн төрөлжсөн суваг

С.Күмисбек

50

 Өлгий сум

 

А.Кенжебай

50

 

4

Саян ТВ

Эм Юу Ти Эй ХХК

Мэдээ мэдээллийн төрөлжсөн суваг

Б.Энхболд

10

Баян-Өлгий аймагт

 

Б.Батболор

90

 

5

TV-4

Омирагаш крафт ХХК

Мэдээ мэдээллийн төрөлжсөн суваг

С.Болатбек

100

Өлгий сум

 

Баянхонгор аймаг

 

6

Хонгор ТВ

МТД ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Т.Данаасүрэн

100

Баянхонгор сум

 

7

Баянхонгор ТВ

Өлзийтийн хийморь өөдөө ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

О.Батбаатар

100

Баянхонгор сум

 
 

8

Мазаалай ТВ

Баянхонгор хөгжлийн ертөнц телевиз  ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Н.Сундуй

100

Баянхонгор сум

 

Булган аймаг

 

9

Сайхан Монгол ТВ

Сайхан Монгол  ЭИАК ТББ

Нийгэм эдийн засгийн чиглэлээр төрөлжсөн суваг

Б.Мөнхбаатар

100

Булган сум

 

Говь-Алтай аймаг

 

10

Миний нутаг ТВ

Ханлиг тайшир ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Газар ХХК

50

Есөнбулаг сум

 

Г.Байгалмаа

50

 

Говь сүмбэр аймаг

 

11

Залуусын ТВ

Теч смарт солюшн ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Н.Батбаатар

100

Сүмбэр сум

 

Дархан-Уул аймаг

 

12

DBS TV

Дархан мэдээлэл төв ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Б.Жавхлан

100

Дархан сум

 

13

TV4

ТВ дөрөв ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Т.Алтаншагай

50

Монгол Улс (Хиймэл дагуулын сүлжээгэр)

 

З.Ганзориг

50

 

14

RGB TV

Ай  Жи Би Ти Виз ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Г.Гантулга

51

Дархан сум

 

Ц.Баттогтох

49

 

15

Од ТВ

Иргэн М. Мөнхбаяр

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

М.Мөнхбаяр

100

Шарын гол сум

 

Дорноговь аймаг

 

16

DTV

Ди медиа агентлаг ХХК

Цэнгээнт чиглэлээр төрөлжсөн суваг

З.Энхзул

19

Сайншанд сум

 

Г.Гантулга

60

 

Т.Төгөлдөр

21

 

17

DSB**

Наран аялгуу ХХК

Сувгийн үйлчилгээ

Б.Зоригтбаатар

100

Сайншанд сум

 

 

18

Замын үүд ТВ*

Ж. Ганчимэг

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ж. Ганчимэг

100

Замын Үүд сум

 

Дорнод аймаг

 

19

Дорнод ТВ

Ашдын нөхөр ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Д.Золбаяр

80

Хэрлэн сум

 

Ц.Энхболор

20

 

20

Мижи ТВ

Гэгээн гэгээ ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Т.Одхүү

50

Хэрлэн сум

 

А.Дөл

50

 

21

Дорнын ТВ6

Дорнын Хэрлэн тал НҮТББ

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Э.Жавхлан

100

Хэрлэн сум

 

22

D1

Ийст юу би өү ХХК

Цэнгээнт чиглэлээр төрөлжсөн суваг

Ч.Баттулга

32

Хэрлэн сум

 

М.Ухаанбилэг

34

 

Н.Оюунбаатар

34

 

23

Нутаг 21

Шинэ зураг ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Т.Одхүү

50

Хэрлэн сум

 

Б.Амаржаргал

50

 

Дундговь аймаг

 

24

Маргад ТВ

Буянт чандмань сошиал медиа ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Буянт чандмань ХХК

100 

 Сайнцагаан сум

 

Завхан аймаг

 

25

Завхан ТВ

Жавхлант ширээт ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Г.Алтангэрэл

100

Улиастай сум

 

26

AIR1 ТВ*

Д.Батдорж

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Д. Батдорж

100

Улиастай сум

 

Орхон аймаг

 

27

TV24

Фило ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

С.Шаравдорж

100

Монгол Улс
(Хиймэл дагуулын сүлжээгэр)

 

28

New broadcasting Television

Номин Макс ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Б.Давааням

30

Баян-Өндөр сум

 

Х.Хишигбаатар

70

 

29

МBS TV

Ситиблессинг ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Б.Чинзориг

100

Баян-Өндөр сум

 

30

EBS TV

Ишилан ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Х.Мөнхтуяа

100

Баян-Өндөр сум

 

31

etv

Эрдэнэт таймс сонин ХМХ

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Б.Мөнгөнтуяа

100

Баян-Өндөр сум

 

32

Тусгал 1 ТВ

Очир роуд ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

М.Мөнхцэцэг

50

Баян-Өндөр сум

 

С.Шаравдорж

50

 

33

Мэдээллийн бирж

Асгатын гол ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

М.Мөнхбаатар

100

Баян-Өндөр сум

 

34

 Тэнгэр ТВ

 Бунадо ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ц.Анхмаа

100

Баян-Өндөр сум

 

Өвөрхангай аймаг

 

35

Арвайхээр чөлөөт суваг

Төгөлдөр өв ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ти Эй Ди Эй ХХК

100

Арвайхээр сум

 
 

36

Соёмбо ТВ

Дөлгөөн соёмбо ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ц.Цогтбаяр

100

Арвайхээр сум

 

37

Хас ТВ

Хас-Өрлөг ТББ

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Т.Чимэддорж

 

Арвайхээр сум

 

Т.Төмөрдулам

 

 

Т.Доржжанцан

 

 

Д.Алтанчимэг

 

 

Н.Дэлгэрмаа

 

 

38

GMN ТВ

Гэгээн соёмбо ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

А.Мандахсайхан

100

Арвайхээр сум

 

Өмнөговь аймаг

 

39

Алтан говь ТВ

Түвдэнгийн Бор Интернэшнл ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ажнайкорпораци ХХК

90

Даланзадгад сум

 

Б.Цэдэнсамба

10

 

40

(UC TV)  Өмнөговийн төв телевиз    

Ёл цуурай ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

М.Мөнхбат

16.33

Даланзадгад сум

 

Г.Ганзориг

17

 

Г.Данзанлхагва

17

 

Б.Мишээл

17

 

Л.Мөнхнасан

16.33

 

Д.Энхжаргал

16.33

 

41

Говийн наран ТВ

Говийн долгион мэдээллийн төв НҮТББ

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Д.Наранчимэг

 

Даланзадгад сум

 

Б.Мөнхжаргал

 

 

Б.Сайнжаргал

 

 

Сүхбаатар аймаг

 

42

BBS TV

Датуком ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ж.Батсуурь

50

Монгол Улс (Хиймэл дагуулын сүлжээгэр)

 

Д.Хосбаяр

50

 

43

SB ТV

Морьтын ширээ ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Н.Цамбанүрдэв

100

Монгол Улс (Хиймэл дагуулын сүлжээгэр)

 

Сэлэнгэ аймаг

 

44

 Миний монгол

Миний Монгол Энтертайнмэнт ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

М.Уламбадрах

100

Сүхбаатар сум

 

45

 Мандал ТВ

МДЛО ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Н.Оюун

100

Мандал сум

 
 

46

Эрдэнэ ТВ

 Мөнхгавшгай ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Д.Мөнхбаяр

25

Сайхан сум

 

Д.Отгончимэг

25

 

Г.Бат-Эрдэнэ

25

 

Г.Номин-Эрдэнэ

25

 

Төв аймаг

 

47

TBS

Төв ньюс ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ж.Болдбаатар

5

 Зуун мод сум

 

Э.Жарангэрэл

25

 

Э.Баясгалан

50

 

О.Мөнхбат

20

 

48

Төв ТВ

Очир Арвай ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ж.Энхбаатар

100

 Зуун мод сум

 

Увс аймаг

 

49

Увс ТВ

Сама  Увс ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

С.Хунчин

100

Улаангом сум

 
 

50

МBC ТВ

Хоса ТВ ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Хоса ХХК

100

Увс аймагт

 
 

51

Увс төв ТВ*

Хийморлог эрчүүдийн хүч ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Х.Бат-Амгалан

100

Улаангом сум

 

 

Ховд аймаг

 

52

 Ховд телевиз

Огторгуйн асар нийтийн мэдээллийн төв НҮТББ

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Н.Баасанжав

50

Жаргалант сум

 

П.Самбалхүндэв

50

 
 

53

Эко ТВ

Эко Жаргалант ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Эко Ховд ХХК

51

Жаргалант сум

 

Б.Ганзориг

49

 

54

Олон ястны телевиз

Некст дэвшил ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ч.Нямхүү

100

Жаргалант сум

 

55

Жаргалант ТВ

Эхлэх шинэ жаргалант ХХК

Нийгэм эдийн засгийн чиглэлээр төрөлжсөн суваг

Л.Ууганбаяр

100

Ховд аймагт

 

Хөвсгөл аймаг

 

56

Далай ээж ТВ

Хөвсгөл мэдээллийн төв НҮТББ

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Б.Сарантуяа

 

 Мөрөн сум

 

Б.Гантулга

 

 

Ш.Идэрбаясгалан

 

 

Х.Бямбадалай

 

 

Г.Чингүнжав

 

 

Ё.Бадраа

 

 

57

Мөрөн Тв

Үзэсгэлэнт мөрөн ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Э.Долзодмаа

100

 Мөрөн сум

 
 

58

 Хөвсгөл ТВ

 Өсөх прогресс ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

С.Бямбадалай

48.73

 Мөрөн сум

 

Б.Бат-Эрдэнэ

51.27

 

59

Түмний ТВ

Лха Сүлдэн тэнгэр ХХК

Нийгэм эдийн засгийн чиглэлээр төрөлжсөн суваг

П.Жаргал

100

 Мөрөн сум

 
 

Хэнтий аймаг

 

60

Өндөрхаан ТВ

Өндөрхаан цахим ертөнц ТББ

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

С.Бямбасайхан

100

Хэрлэн сум

 

61

Бүргэд ТВ

Эрчит хурдан хүлэг ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Д.Нямбаатар

100

Хэрлэн сум

 

62

Хэнтий ТВ**

Шинэ зууны залуу Хэнтий ТББ

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ц.Идэрбат

100

Хэрлэн сум

 

Багануур дүүрэг

 

63

Сүлжээ ТВ

Ц.Адъяа

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Ц.Адъяа

100

Багануур дүүрэг

 

Налайх дүүрэг

 

64

 Буян телевиз

Буян налайх ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

С.Эрхэмбат

100

Налайх дүүрэг

 

 

  • Зөрчлийг арилгасан тул түдгэлзүүлсэн тусгай зөвшөөрлийг сэргээсэн.
  • Зөрчлийг арилгасан тул тусгай зөвшөөрлийн хугацааг сунгасан.

Дараах тусгай зөвшөөрөл эзэмшигчид сонгуулийн сурталчилгаа нэвтрүүлэх мэдэгдэл ирүүлэх хугацаанаас өмнө зөрчлийг арилгасан эсхүл үйл ажиллагаа эхлүүлэхээр мэдэгдэж, холбогдох шаардлагыг хангасан тохиолдолд сонгуулийн сурталчилгаа нэвтрүүлэх мэдэгдэл ирүүлэх боломжтой.

Тусгай зөвшөөрлийг нь түдгэлзүүлсэн:

1

Их Монгол

Буган соёл ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Н.Долгор

100

Өвөрхангай аймаг, Арвай хээр, Хархорин сум

 

Зөрчлийн улмаас тусгай зөвшөөрлийн хугацаа сунгагдаагүй:

1

Эрдэнэт ТВ

Эрдэнэт үйлдвэр ХК /Эрдэнэт үйлдвэр ТӨҮГ

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Төрийн өмчийн бодлого, зохицуулалтын газар

100

Баян-Өндөр сум

2

Таны Сэлэнгэ ТВ

Хэрх-Өргөө ХХК

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Д.Тунгалаг

100

Сүхбаатар сум

 

Үйл ажиллагаа эхлээгүй:

1

Гэгээ TV

Хувь хүний хөгжил баруун бүсийн институт НҮТББ

Телевизийн өргөн нэвтрүүлэг

Г.Бадрах

 

Ховд аймаг, Жаргалант сум

Б.Гантогоо

 

Б.Ганзориг

 

 

С.Дашбалбар
ШИНЭЧЛЭГДСЭН: 2020/05/22
Бусад мэдээлэл
Мэдээ мэдээлэл
ШУДАРГА ӨРСӨЛДӨӨН, ХЭРЭГЛЭГЧИЙН ТӨЛӨӨ ГАЗРЫН АЛБАН ХААГЧДАД СУРГАЛТ ЗОХИОН БАЙГУУЛЛАА.
ШУДАРГА ӨРСӨЛДӨӨН, ХЭРЭГЛЭГЧИЙН ТӨЛӨӨ ГАЗРЫН АЛБАН ХААГЧДАД СУРГАЛТ ЗОХИОН БАЙГУУЛЛАА.
05.29
Мониторингийн 2020 оны 4 дүгээр сарын тайлан
Мониторингийн 2020 оны 4 дүгээр сарын тайлан
05.29
Харилцаа холбооны зохицуулах хорооны 2020 оны ээлжит 5 дугаар хуралдааны мэдээлэл
Харилцаа холбооны зохицуулах хорооны 2020 оны ээлжит 5 дугаар хуралдааны мэдээлэл
05.28
Монгол Улсын Их Хурлын сонгууль 2020
Монгол Улсын Их хурлын сонгууль 2020
05.28
Веб сайтын үйлчилгээ эрхлэгчдийн анхааралд
Веб сайтын үйлчилгээ эрхлэгчдийн анхааралд
05.27
Радио, телевизийн үйлчилгээ эрхлэгчдээс Монгол Улсын Их Хурлын 2020 оны ээлжит сонгуулийн сурталчилгаа нэвтрүүлэх тухай мэдэгдлийг хүлээн авч, бүртгэх ажил дууслаа.
Радио, телевизийн үйлчилгээ эрхлэгчдээс Монгол Улсын Их Хурлын 2020 оны ээлжит сонгуулийн сурталчилгаа нэвтрүүлэх тухай мэдэгдлийг хүлээн авч, бүртгэх ажил дууслаа.
05.27
Хүүхэд хамгаалал
Хүүхэд хамгаалал
05.25
Фэйсбүүк аюулгүй ёс зүйтэй хэрэглээ
Фейсбүүк дэх ёс зүйтэй хэрэглээ
05.22
Фэйсбүүк компанитай "Election Day" Сонгууль-2020 цахим уулзалт зохион байгууллаа
Фэйсбүүк компанитай "Election Day" Сонгууль-2020 цахим уулзалт зохион байгууллаа.
05.18
Интернэтийн .MN домэйн нэр эзэмшигч нийт хэрэглэгчдийн анхааралд
интернэтийн.MN домэйн нэр эзэмшигч нийт хэрэглэгчдийн бүртгэлийн хаягийн мэдээллийг Улсын бүртгэлийн цахим системтэй тулгаж баталгаажуулдаг
05.18